Czego uczymy

Zajęcia w naszej szkole prowadzone są w oparciu o Podstawę programową dla uczniów uczących się za granicą opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele nie są jednak zobligowani do ścisłego kierowania się tymi wytycznymi i posiadają wolną rękę w korzystaniu z własnych doświadczeń, dodatkowej literatury i źródeł, tak aby w pełni sprostać zróżnicowanym potrzebom uczniów.

Program nauczania został podzielony na przedszkole i 10 klas szkolnych, ale daje możliwość łączenia klas.

Nasze pociechy uczą się języka polskiego, kultury, historii i geografii Polski. Organizujemy również zajęcia artystyczne. Dzieci w wieku komunijnym uczestniczą w kursie przygotowującym do przyjęcia sakramentu. Dla dzieci, które mają trudności w komunikowaniu się po polsku, stworzyliśmy dwie klasy dwujęzyczne, w których uczą się one języka polskiego jako obcego.

Nauka w naszej szkole przygotowuje do egzaminów GCSE oraz A-level z języka polskiego.