Polska Szkoła Sobotnia im. Jana Pawła II w Worcester, UK

Odwołanie zajęć w roku szkolnym 2020/2021

Drodzy Rodzice

Z przykrością zawiadamiamy, że zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej pozostaną odwołane do końca roku szkolnego. Co prawda sytuacja powoli się poprawia, ale ze względu na charakter, jaki mają polskie szkoły sobotnie, bezpieczniej będzie, jeżeli damy sobie jeszcze trochę czasu na ustabilizowanie sytuacji. Będziemy z Państwem w kontakcie pod koniec maja w sprawie zapisów na nowy rok szkolny. Prosimy również śledzić stronę internetową szkoły. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Szkoły

Rok szkolny 2020/2021

Drodzy rodzice

Od września 2020 prowadziliśmy rozmowy z dyrekcją oraz zarządem St Joseph's Catholic Primary School w Worcester w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego 2020-2021. Z przykrością pragniemy poinformować, iż podjęto decyzję, że budynek szkoły na dzień dzisiejszy nie może być wynajmowany na potrzeby Polskiej Szkoły Sobotniej aż do końca stycznia 2021. Powyższa decyzja jest umotywowana obecną sytuacją i wzrastającym wskaźnikiem zachorowań na COVID-19 w Worcestershire. Zważywszy na charakter naszej szkoły, bardzo trudno byłoby zorganizować tzw.'bubbles' i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich, włączając uczniów oraz pracowników szkoły angielskiej.
Zdajemy sobie sprawę, że może to komplikować Państwa sytuację, dlatego rozumiemy, jeżeli ktoś postanowi zrezygnować ze szkoły. Jeśli podejmą Państwo taką decyzję, bardzo prosimy o przesłanie danych konta bankowego (imię, nazwisko, numer konta i sort code) abyśmy mogli dokonać zwrotu kaucji. Dane prosimy przesłać na adres email: schoolworcester@gmail.com.
Tym samym pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że zwrot kaucji będzie równoznaczny ze skreśleniem ucznia z listy. Jeżeli w przyszłości uczeń zdecyduje się wrócić do Polskiej Szkoły, zostanie wpisany na listę oczekujących, bez prawa pierwszeństwa przyjęcia.
Jeszcze raz przepraszamy za opóźnienie. Głęboko wierzymy, że uda nam się rozpocząć zajęcia w lutym 2021. Tymczasem życzymy Pańswu oraz Państwa rodzinom dużo zdrowia!

Z pozdrowieniami,
Dyrekcja i Rada Szkoły

Szkolny numer telefonu

Jeżeli mają Państwo potrzebę skontaktowania się ze szkołą podczas trwania sobotnich zajęć (np. odbierają Państwo dziecko wcześniej), bądź w sprawie dyżuru lub aby usprawiedliwić nieobecność dziecka w szkole, prosimy o kontakt tylko i wyłącznie na numer telefonu 07445458848.
To jest szkolny numer telefonu, który będzie działał również wtedy, kiedy pani dyrektor Monika Pow będzie na urlopie macierzyńskim, a funkcje dyrektora bedzie sprawowała w tym czasie pani Monika Wasilewska.
Bardzo prosimy nie kontaktować się ze szkołą na numer telefonu pani Agnieszki Karczewskiej, gdyż jak wiadomo nie ma jej w soboty w szkole.

Lista przyborów szkolnych

Klasa 0